دريچه های کامپوزيت

دريچه های کامپوزيت

توصیف دریچه منهول

دریچه منهول یک صفحه قابل جابجایی متشکل از دربی بر روی دهانه باز منهول، برای جلوگیری از سقوط افراد به درون آن می باشد.  دریچه های منهول معمولا از چدن، بتن و یا ترکیبی از این دو ساخته می شوند. آن ها همچنین ممکن است از پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه یا دیگر مواد کامپوزیتی (مخصوصا در مکان هایی که سرقت دریچه موجب نگرانی می‌باشد) ساخته شوند.

به دلایلی نظیر وزن بالای درب های منهول چدن و چدن بتن و در مقابل وزن کمتر دریچه منهول های کامپوزیتی، مقاومت بیشتر در برابر لغزش این گونه دریچه های منهول که ایمنی جاده ها را حتی در وضعیت بد آب و هوا تضمین می کند و در نهایت خواص عایق الکتریکی دریچه های منهول کامپوزیتی موجب استفاده ی روزافزون از این نوع دریچه ها در سطح جهان گردیده است.نکته ی قابل توجه اینکه علاوه بر وزن و طبیعت سنگین دریچه های منهول چدنی، این دریچه ها معمولا برای فروش بعنوان غراضه، به ویژه در زمان افزایش قیمت فلز دزدیده می شوند.

 

مزایای استفاده از دریچه های منهول کامپوزیتی

 

 1)مقاومت در برابر خوردگی

مواد کامپوزیتی در برابر مواد شیمیایی مقاوم بوده و در اثر تماس مداوم با عوامل جوی دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند. این مواد می توانند ظرفیت تحمل بار خود را در درمحدوده ی دمایی بین 80- و در 100+ درجه سیلسیوس بدون تغییر نگه دارند به همین دلیل دریچه های کامپوزیت هرگز نیاز به رنگ آمیزی ندارند.  استفاده از این دریچه ها به خصوص در مناطقی که مایعات قابل اشتعال وجود دارد مناسب است چرا که آن ها در مقابل مواد خورنده مقاوم بوده و خطر جرقه های خطرناک را کاهش می دهد. به همین دلیل دریچه های ساخته شده از مواد کامپوزیتی می توانند در ایستگاه های سوخت گیری یا واحدهای ذخیره سوخت نصب شوند.

 

2)عایق بندی الکتریکی

 دریچه های ساخته شده از مواد کامپوزیت به خصوص برای نصب در محل های عابر پیاده مناسب می باشند زیرا این دریچه ها عابرین پیاده را به خصوص در محیط های مرطوب محافظت می کنند.  مواد کامپوزیتی مواد نارسانای الکتریکی می باشند و بعنوان سدی در مقابل میدان های مغناطیسی ناشی از کابل های زیر زمینی عمل می کنند همچنین این مواد رسانای ضعیف حرارتی می باشدکه در برابر نشت بخار آب داغاز سیستم های لوله کشی حرارت مرکزی مقاومت می کنند.

 

3)سبکی و قابلیت حمل

وزن دریچه های کامپوزیتی 70% کمتر از وزن دریچه های چدنی می باشدلذا قابلیت حمل و نصب آسانی دارند که این امر منجر به صرفه جویی در هزینه های مربوط به نیروی انسانی و ابزارآلات و کاهش صدمات در طول نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری می شود.  وزن کم دریچه ها همچنین منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل می گردد. تمامی دریچه ها مطابق با استاندارد EN 124 طراحی شده اند که دارای تحمل بار A15,B125,C250,D400 می باشند.

 

4)کاهش صدا

از دیگر مزایای استفاده از دریچه های منهول کامپوزیتی در مقایسه با دریچه های منهول چدنی، کاهش صدا در محیط های ترافیکی و محل عبور عابرین پیاده است.  

 

5)کنترل بو

سیستم های فاضلاب و جمع آوری می توانند مشکلات قابل توجهی با سولفید هیدروژن(H2S) و دیگر بوها داشته باشند. قاب ها و دریچه های منهول فایبرگلاس برای آب بندی بهتر طراحی و ساخته شده اند که کنترل بهتر بو را نتیجه می دهد. دریچه منهول های فایبرگلاس برای محیط های حساس به بوی فاضلاب از جمله محله های با جمعیت زیاد، پارک ها، مناطق تفریحی، جزایر، سواحل و استراحتگاه ها ایده آل می باشند.

 

 6)حفاظت از محیط زیست

تولید دریچه ها از مواد کامپوزیت کاهش قابل توجه انتشار CO2را در مقایسه با دریچه های چدنی تضمین می کند. این امر در هنگام مقایسه انرژی مورد نیاز برای رسیدن به درجه حرارت قالب چدن (بیشتر از 1200 درجه سانتی گراد) و انرژی مورد نیاز برای رسیدن به درجه حرارت قالب مواد کامپوزیت (نزدیک به 60 درجه سانتی گراد) آشکار می شود.

 

7) پیشگیری از سرقت

 ارزش آهن غراضه به طور فزاینده ای رو به افزایش است و در نتیجه تعداد سارقان این دریچه ها نیزروزبه روز به افزایش می یابداز این رو هر روز تعداد دریچه هایی که دزدیده شده اند تا به فروش رسیده و ذوب شوندنیز روبه افزایش است .  این امر علاوه بر خسارت اقتصادی ناشی از نیاز به جایگزینی محصولات به سرقت رفته، خطر حوادث جدی و آسیب های ناشی از دهانه های باز در جاده هارا نیز درپی دارد.

 

8)امکان تولید به صورت سفارشی

دریچه را می توان با درج آرم شرکت، خدمات و یا اسپانسر بر روی آن همچنین در رنگ های مختلف تولید نمود.

 

مواد تشکيل دهنده :

رزين پلي استر غير اشباع

الياف شیشه

کربنات کلسيم

پيگمنت رنگي

پروکسايد

 

روش توليد:

روش توليد دريچه ها bmc و smc مي باشد.

 

ظرفيت تحمل بار:

مطابق استاندارد آمريکايي H2o & H25 ASTM 306-05 

مطابق استاندارد اروپايي EN124 class A-E (تحمل بار 5/1 ، 5/12 ،25 و 40 و 60 و 90 تن)

 

عملکرد مقاومتي

عملکرد در خستگي

عدم مشاهده خرابي

داشتن پايداري مناسب براي بارهاي اعمال شده مجاز

اجرا به روشهاي صحيح در محل کارگاه

ميبايست تحمل بارهاي مجاز قيد شده در استانداردهاي EU , US را داشته باشد.

 

عملکرد در مقابل خوردگي

مقاومت بسيار خوب در مقابل شرايط محيطي

فاضلاب

مواد شيميايي

موارد ضد يخ زدگي

آبهاي نمکي

 

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

مقاومت در برابر سايش مواد سخت

مقاومت در برابر اشتعال

 

استانداردهاي مورد نياز آزمايشات:

آزمون فشار EN124

آزمون مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ASTMG 154-06

آزمون اندازه گيري استحکام کششي و تأثير محلولهاي شيميائي بر آنها ASTM 638-10

آزمون سايش مواد سخت ASTM 4060 -10

آزمون اشتعال ASTM D635-06

 

قابليت استفاده:

دريچه توسط يکنفر قابل برداشت باشد.

نسبت حداقل تنشي فشاري برابر با 750/1 باشد.

عدم امکان جوش خوردگي بين درب و کلاف و جلوگيري از خرابي اساسي در هنگام باز نمودن دريچه.

تنوع سايز و ضخامت درب جهت استفاده در کلافهاي موجود در سطح خيابان.

تنوع رنگ و نوشته سطح درب

ويژگي امکان نصب قفل و يا پيچ بنا به درخواست کارفرما

قابليت استفاده از آچار مخصوص جهت بازکردن درب دريچه

 

نکات ايمني و کيفي:

عدم قابليت رسانائي الکتريسته

عايق حرارتي

عدم جابجائي ( لغزش ) بيش از 6/0% مطابق استاندارد ASTM C1028

انحراف ابعادي کمتر از 16/1 اينچ

 

*کليه آزمونهاي ذکر شده بالا در مراکز معتبر دانشگاهي و آزمايشگاهي قابل کنترل مي باشد.